Şark Kahvesi, Kapalıçarşı

İstanbul Kapalı Çarşı içerisinde yer alan en güzel Türk kahvesi içebileceğiniz yerlerden biri olan Şark Kahvesi, yarım asrı aşkın bir süredir bu noktada hizmet vermektedir.

 
1
 

Lezzetli kahvelerini sıcak su ile hazırlayıp, kum ocağında pişiren Şark Kahvesi, Kapalı Çarşı içinde küçük olsa da Türk Kahvesi konusunda oldukça ünlü bir mekandır. Kapalı Çarşı içindeki hafif gürültüden sığınıp, başka hiçbir yerde tadamayacağınız içeceklerle yakın çevresine yapacağınız gezilerde dinlenme ve soluklanma mekanı olarak Şark Kahvesi’ni kullanabilirsiniz. Kahvenin yanı sıra sahlepi de tadılması gerekmektedir.

 
2
 

Çarşı içinde Yağlıkçılar Caddesi’nde bulunan mekana ulaşmanız için Kapalı Çarşı’yı çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Yer tarifi sorularının sorulmasını pek sevmeyen esnafa rica edip yol tarifini alabilirsiniz. Genel itibariyle yabancı turistlerin de gözde mekanı olan yer, tarihte birçok ünlü kişiye de ev sahipliği yapmıştır.

 
3
 

Bir rivayete göre de politikaya atılan kişilerin, atılmadan önce Şark Kahvesi’nde kahve içip uğur getirdiği inanılmaktadır. Şark Kahvesi’nin sabah 9 ile akşam 7 saatleri arasında kapıları açıktır. Tarihi mekan içerisinde bu lezzeti tatmak için yolunuz bir gün düşerse Şark Kahvesi’ni mutlaka uğramalısınız.

 

Tags: , , , ,


About the Author

Kahve Candır

Düşkünlerine özel kahve blog sitesi2 Responses to Şark Kahvesi, Kapalıçarşı

  1. Avatar Kahve Devrimi says:

    Küçük bir düzeltme, Şark kahvesinde Türk Kahvesi közde değil, sıcak su ile başlayıp kum ocağında yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑