Noir Pit Coffee, Şişhane

Noir Pit Coffee, Şişhane

İstiklal Caddesinde Tünel’den çıkıp Şişhane’ye doğru merdivenlerden inip, sağa döndüğünüzde yeni bir kahveci ile karşılaşacaksınız. Noir Pit.

1

Noir, Fransızca’da “kara” demek. İngilizce’de “durak” anlamına gelen “Pit” ile kahvenin veya kara sevdanın karası birleşerek “Noir Pit”i oluşturmuş.
Ekibimizi mekanın ortaklarından Ayşe Hanım ve kahve danışmanları Musa Bey ağırlıyor. Evet, bir kahve danışmanları var! Musa Bey, neredeyse 20 yıldır kahve sektöründe; eğitmenlik seviyesinde bu işin ticaret ve işletmesine dair uzmanlaşmış bir profesyonel.

Diğer kahve dükkanlarından ilk bakışta dikkat çeken, farklı dekorasyonu ile ayrılan Noir Pit, aynı zamanda organik ve fairtrade sertifikalı kahveler kullanarak bir farklılık daha yaratmış. İngiltere’den gelen Smiths Coffee Company’e ait kahveler kullanılıyor. Ayrıca bu kahveleri son teknoloji ile paketlenmiş renkli poşetlerde eviniz için satınalmanız da mümkün.

Musa Bey, mekana 2008 ve 2010 yıllarında en iyi dizayn ödülünü kazanmış Faema’nın Emblema isimli 3 gruplu makinesini getirtmiş. Faema İtalya’nın meşhur Cimbali Grubunun bünyesine kattığı bir marka. Fotoğrafta da göreceğiniz gibi dükkana girer girmez dikkat çekiyor.

2

Bunun yanı sıra, mutfakta 3 adet hario drip (v60), 1 adet chemex ve 1 adet 5’li sifon ile beraber evinize satın alıp, kullanabileceğiniz 3 farklı boyutta moka pot da bulunuyor.

3

Noir Pit’de içebileceğiniz kahveler; Colombian, Sumatran, Freedom Blend (Sumatra, Costa Rica & Colombian karışımı), Dark Italian (Güney Amerika ve Endonezya kahveleri karışımı), Jamaica Blue Mountain ve Kopi Luwak. Bilmeyenler için Kopi Luwak’ın dünyanın en pahalı ve özel kahvesi olduğunu hatırlatalım. Bu kahve Civet cinsi ada kedilerinin kahve meyvesini yiyip, sindiremedikleri çekirdeklerin işlenmesi ile hazırlanan bir kahve cinsi. Denemenize değer 🙂

4

Tek anlatılması gereken kahveler değil elbette. Mekanın işletmecileri Ayşe Hanım ve ortağı Hikmet Bey toplamda 40 yıllık bir perakende gıda tecrübesine sahip. Uzun süredir başarı ile devam ettirdikleri pastane ve cafelerden gelen günlük lezzetler, burada misafirler ile buluşuyor.

5

6

Noir Pit, Şişhane’nin devamlı gölge altında kalan sokağında orijinal aydınlatması, dekorasyonu ve farklı ikramları ile turistlerin de oldukça ilgisini çekiyor.

7

Not : Siz sormadan biz söyleyelim. Girişin üst katında yer alan şapkalar satın alınabiliyor.

8

Tags: , , , , , , , ,


About the Author

Kahve Candır

Düşkünlerine özel kahve blog sitesi2 Responses to Noir Pit Coffee, Şişhane

  1. Avatar Gizem says:

    Tavsiyeniz üzerine gittim ve çok beğendim, önerdiğiniz mekanların hepsi birbirinden güzel. Paylaşımlar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑