Avrupa Kahve Sempozyumu, Istanbul

Avrupa Kahve Sempozyumu Bu Yıl İstanbul’da Gerçekleşiyor!

Istanbul

Londra merkezli kahve sektörünün önde gelen stratejik araştırma ve danışmanlık şirketi olan Allegra Strateji tarafından her yıl Avrupa’nın farklı bir noktasında gerçekleştirilen Avrupa Kahve Sempozyumu bu yıl İstanbul’da yapılıyor.

24-26 Kasım tarihleri arasında İstanbul Intercontinental Otel’de düzenlenecek bu üst düzey kahve konferansına, kahve sektörünün global anlamdaki üst düzey yöneticileri ve 400 endüstri lideri marka katılacak.

1331 farklı kahve dükkanına sahip Türkiye, Avrupa’nın üçüncü büyük pazarı ve bu sebeple Dünya kahve pazarınının da göz bebeği konumunda. Bu sebeple bütün lider kahve markası yöneticilerinin gözü Türkiye pazarında.

Allegra Strateji Türkiye Direktörü Sinan Sofuoğlu ise 2014 yılı sonunda marka kahve dukkanları şube sayısının 2000 binin üzerinde olacağını ve Türkiye’nin Avrupa’da markalı kahve zinciri pazarında 2. sırayı alacağını söylüyor.

Bu yıl 7.si düzenlenen ve geçtiğimiz yıl da Paris’te yapılan sempozyum, 3 gün sürecek.

Organizasyon, tedarik ve inovasyon günü (özel bir satınalma forumu) ile birlikte ev sahibi şehrin (Istanbul) güncel kahve ve gıda tüketim alışkanlıklarına dair bir çalışmaya yer verecek. Ayrıca Avrupa kahve ödülleri ve gala yemeği ile beraber konferans ile devam ediyor olacak.

 

Ayrıntılı bilgi ve katılıma dair bilgi;

http://www.europeancoffeesymposium.com

Tarih: 24 – 26 Kasım 2014

Yer: InterContinental İstanbul

Tags: , , , , ,


About the Author

Kahve Candır

Düşkünlerine özel kahve blog sitesiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑