Published on Ekim 27th, 2014 | by Kahve Candır

Cold Bruer

Bu sefer “Cold Bruer” isimli soğuk kahve demleme ekipmanını inceliyoruz.

brewing-620x620

Evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz, son derece kibar ve şık bir tasarıma sahip bu ekipman ile ilgili söyleyebileceğimiz en önemli şey son derece ucuz oluşu. Amazon ya da kendi web sitesi üzerinden 79 USD gibi bir tutara bu parçayı sipariş edebilirsiniz.

La Fenice gibi, yine bir Kickstarter projesi olan Cold Bruer, başarıyla destek almış ve hayata geçmiş bir proje.

MG_2220-Edit_1024x1024

Fotoğrafta göreceğiniz üst cam hazne hem kahveyi hem de suyu alıyor.  Bu alana 680ml su ile 50gr kahve demleyebiliyorsunuz.

Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz Aeropress filtrelerini kullanan bu ekipman için sarf malzemesi anlamında başka hiçbir özel parça kullanmanıza gerek kalmıyor.

Bu ekipmanın belki de en önemli özelliği, yine fotoğrafta göreceğiniz, iki parçadan oluşan vana sistemi. Bütün besin maddeleriyle sağlıklı ve sorunsuz olarak kullanılabilen özel bir silikon malzemeden hazırlanmış tıpası, cam hazne içerisinde kahve ve suyu birbirinden ayırıyor. 304 kalite paslanmaz çelikten hazırlanmış ayarlama vanası ise istenen oranda, suyun akış hızına müdahale ediyor.

Ekipmanın en altında bulunan metal filtre, demlenen kahvenin süzülmesini sağlıyor. Bu filtre de diğer parçalar gibi sertifikalı silikon filtre ve 304 kalite paslanmak çelik filtre halkasından hazırlanmış. Bu filtre hem uzun ömürlü hem de kolaylıkla temizlenebiliyor.

Bruer haznesi (Cam toplama haznesi) de aynı üst gövde gibi borosilikat camından üretilmiş. (borosilicate) Demlenip süzdürülen kahve burada toplanıyor. Görevi hem üst gövdeye yataklık etmek hem de kahveyi sürahi gibi toplamak.

Aşağıda demleme sürecindeki fotoğrafları da görebilirsiniz;

Capture

Sipariş kanalları;

Referanslar;

Tags: , , , , , , ,


About the Author

Kahve Candır

Düşkünlerine özel kahve blog sitesiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑