Espresso Efsanelerini Çürütüyoruz! – Kahvecandir.com

Espresso Okulu

Published on Nisan 26th, 2016 | by Kahvecandir

0

Espresso Efsanelerini Çürütüyoruz!

Groomed-coffee-full

Birçok insan espresso’nun her zaman kapkara, yüksek kafeinli ve üzerinde “espresso” yazan çekirdeklerle hazırlandığına inanır. Fakat bunlar sadece efsanedir. Aslında, espresso hemen hemen her kahve çeşidi ile hazırlanabilirken (Espresso’nun bir kahve çekirdeği çeşidi değil, bir demleme tekniği olduğunu unutmayın) sadece bazı çekirdek tipleri ile daha iyi sonuçlar alınır. Bu popüler sabah saatlerinin vazgeçilmez içeceği için ortalıkta bir sürü efsane ve masalımsı hikayeler dillendirilirken gerçek, espresso’nun görünenden daha basit olduğudur.

Bu sebeple La Marzocco’dan Scott Callender ve G&B Coffee’den Charles Babinski’yi bize bu efsaneleri çürütmeleri için yardım talebinde bulunduk.

Espresso Okulu içerisinde de yer alan bazı videoları burada, tek bir yerde topladık. İyi seyirler!

Espresso Efsaneleri: Sihirli Krema
Krema : kremamsı, fıstık ezmesi renkli seksi cazibesine aldanmayın. Bütün espresso içeceklerinin güzel görünümlü ve en önemli bileşenlerinden biri olan krema, aslında düşünüldüğü kadar sihirli değildir. Ya da lezzetli…

Espresso Efsaneleri : İlahi Espresso Shot

Mükemmel espresso arayışında mısınız? Bu cevabı beklemeyenler adına üzgünüz ancak böyle bir içecek yok.
Yeni yıl geliyor ancak Noel Baba da yok… Çok acımasız bir dünyadayız.

Espresso Efsaneleri : Öğütme Tazeliği

İyi haber : Espressonuz için kahvenizi öğüttükten sonra paniklemenize gerek yok. Önemli işlerinizi araya sıkıştırabilecek kadar zamanınız her zaman var. Sakin olun olur mu?

Espresso Efsaneleri: Hassas Sıkıştırma
Bazı Espresso düşkünleri portafiltre haznesine uygulanacak olan basıncın en doğru şekilde uygulanması noktasına saplanıp kalırlar. Bizce onların biraz kafalarını boşaltmaya ihtiyaçları var.


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
  • Translate:

  • Instagram

  • Son Yazılar